Domain Whois Kontrol - Domain Whois bilgileri - Online Whois Checker

Arama motoru optimizasyonu

Whois Denetleyicisi - Domain Whois Kontrol - Whois Checker


URL girinHakkında Whois Denetleyicisi - Domain Whois Kontrol - Whois Checker

WHOIS (kimin ifadesi olarak telaffuz edilir), web sitesinin web sitesi sahibi hakkındaki bilgileri kontrol etmek için kullanılan terimdir.

Bir alan adının kayıt şirketi Adı, Barındırma Şirketi, Sahip bilgileri, E-posta adresi, Ad sunucuları, oluşturulma tarihi, son güncelleme tarihi ve fatura bilgilerinin ayrıntılı bir raporunu içerir. İnsanlar bir web sitesinin yöneticisiyle iletişime geçmek istediklerinde buna ihtiyaç duyarlar.

Domain Whois Checker, bir şirketin teknik, faturalandırma ve yöneticisi hakkında bilgi almanızı sağlar. Bu web sitelerinin kim olduğunu kontrol etmek için site URL'si yapıştırabilirsiniz.

Aracımız tamamen ücretsiz ve kullanıcı dostudur. Kayıt durumunu, Kayıt Kuruluşunun adını, Sunucu adlarını ve sona erme tarihini sağlıyoruz. Aracımızı kullanmanın avantajı, adımlarda doğru gezinme ile kullanımı çok hızlı ve basit olmasıdır.

Böylece kullanıcı herhangi bir zorluk çekmeyecektir. Araca gidin ve alan adlarını kutunun içine yapıştırın ve onay düğmesine tıklayın. Ve işte gidiyorsun.

Neden gerekli?

Whois, temel olarak alan adınızın bilgilerini takip etmenize izin verir. Bir sahip, bilgileri inceleyebilir ve istediği zaman değiştirebilir veya güncelleyebilir. Bir iz tutmak, etki alanınızı iyileştirebilmeniz için güçlü ve zayıf yönlerini bilmenizi sağlar.

Ayrıca, hackleme veya izleme gibi aksiliklerden korunmak için verileri özelleştirmenize yardımcı olur. Ayrıca alan adının kullanılabilir olup olmadığını veya satın almamız gerekip gerekmediğini görmek için de kullanılır. Whois, normalde sahiplik kaydı sorununu çözmede yardımcı olan bilgiler sağlar.

Örneğin, etki alanının ve kimliğin doğumu veya süresinin dolması. Ayrıca, teknik sorunları web yöneticileriyle iletişime geçerek çözmek için.

Ayrıca hukuk firmalarında, Temsilciler normalde bir spam'de reklamı yapılan web sitesinin alan bilgilerini toplamak için WHOIS veritabanını kullanır. Bu araç için kelimenin tam anlamıyla yüzlerce kullanım ve gereklilik var. Yani aracımız yukarıdaki her şeyi sağlıyor.

Whois zamanla değişiyor mu?

Her şey web sitesinin yöneticisine bağlıdır. Web sitenizin iletişim bilgilerini istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz, yani kim değişti. Bir alanın whois kayıtlarını değiştirebilecek bazı temel şeyler vardır:

  • Ad sunucularını değiştirme
  • Bir şirket sistemini bir yerden diğerine elerse
  • Web sitesi sahibi değiştiyse, yeni yönetici kendi bilgilerini sağlayacaktır.
  • Faturalandırma veya teknik adres değişti
  • Eğer bir güvenlik şirketi sizi kapsayan etki alanı bilgilerini kullandıysa.

Web sitenize yapılan bilgisayar korsanlığı saldırılarını önlemek için bilgilerinizi gizli tutmanız önerilir. Gizlilik eklemek, sizi spam göndericilerden de korur.

E-posta adresini kullanarak sahip bilgilerini kontrol etmek istiyorsanız. Ardından ters whois kontrol aracını kullanabilirsiniz. Bu çevrimiçi seo aracı, bir ad veya e-postaya karşı kayıtlı tüm alan adlarının listesini aramanıza olanak tanır.