XML Site Haritası Oluştur - Site Haritası Oluşturma - Free Online XML Sitemap Generator

Arama motoru optimizasyonu

XML Site Haritası Oluşturucu - XML Sitemap Generator


Bir alan adı girin


Değiştirilme tarihi
dd/mm/yyyy
Sıklığı değiştir
varsayılan öncelik
Kaç sayfa taramam gerekiyor?

Emekleme...
Bağlantılar Bulundu: 0


        
        

Hakkında XML Site Haritası Oluşturucu - XML Sitemap Generator

XML site haritası, web sunucunuzdaki biçimlendirilmiş bir xml dosyasıdır. Web sitenizin arama motorlarında indekslemek istediğiniz tüm bağlantılarını içerir. Bu dosyayı ekleyerek arama motorlarında web sayfaları indeksini hızlandırırsınız.

XML site haritaları yalnızca google botlarının url'lerinizi taramasına yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda web sayfanızın son değişiklik tarihini de gösterir. Google, Bing, Yahoo ve diğerleri gibi tüm popüler arama motorlarına xml site haritaları gönderebilirsiniz.

Bu Araç nasıl kullanılır?

Bu aracı kullanmakla ilgili roket bilimi yoktur. Tek yapmanız gereken web sitenizin bu ana URL'sini girmek. İhtiyaçlarınıza göre diğer değerleri seçin ve “Site Haritası Oluştur” butonuna tıklayın. Web sitenizdeki web sayfalarının sayısına göre birkaç dakika sürecek ve size xml ve html site haritalarının son indirme bağlantısını gösterecektir.

Site haritası dosyasını indirdikten sonra; alanınızın kök klasörüne yükleyin. (yüklemek için başka bir klasörü de kullanabilirsiniz). Ardından, Google Web Yöneticisi hesabınıza gitmeniz ve site haritası URL'nizi eklemeniz gerekir.

Değişim Sıklığı Nedir?

Bu değer, belirli web sayfanızın içeriğinin ne sıklıkta değiştiğini gösterir. Örneğin, bir blog yayınınız var ve site üyeleriniz bu yayına günlük olarak yorum yapıyor. O zaman o web sayfasının Değişim Sıklığı “Günlük” olur. Unutmayın, sitenizin içeriği site haritanızdaki değişim sıklığı değerine göre değişmediyse google artık değerlerinize güvenmez.

Son Değiştirilen Nedir?

Web sitenizdeki birçok sayfa, o şirketi geliştirdiğinizden beri değişmedi. Son değişiklik tarihi, web sayfanız hakkında bilgi sağlar ve botların o sayfayı yeniden taramasını önlemesine izin verir. Site haritanızda son değişiklik tarihini belirtmediyseniz web sitenize zarar vermez. Google, sunucu yanıtından otomatik olarak izin değiştirme tarihini alır.

"Öncelik" nedir?

Bu terim, belirli bir web sayfasının önceliğini web sitenizin diğer sayfalarına göre karşılaştırır. Değerleri 1.0 ile 0.0 arasında değişir; burada 0.0, web sitenizdeki en düşük öncelikli web sayfalarını ve 1.0, web sitenizdeki en yüksek öncelikli sayfaları tanımlar.